Zadzwoń: 602 575 777

Pożyczka hipoteczna pod zastaw domu

Dla firm którym banki odmówiły wsparcia finansowego.

Otrzymaj darmową wycenę pożyczki


  Przeczytaj politykę prywatności
  Pożyczka hipoteczna dla firm pod zastaw domu

  Pożyczka pod zastaw domu

  Pożyczka hipoteczna pod zastaw domu to produkt finansowy, w ramach którego klient otrzymuje środki finansowe na dowolną inwestycję bez określania konkretnych celów wykorzystania środków. W takiej umowie pożyczkodawca zabezpiecza realizację umowy wpisem do hipoteki nieruchomości. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla firm posiadających potrzeby większego, zewnętrznego finansowania inwestycji, a posiadają dostęp do wolnej od innych zobowiązań nieruchomości w postaci domu. W NOVINA S.A. masz pewność, iż spełniając te warunki otrzymasz korzystne warunki finansowania.

  W NOVINA S.A. udzielamy pożyczek hipotecznych pod zastaw domu przedsiębiorcom, którzy potrzebują finansowania. Wysokość pożyczki jest oczywiście kwestią potrzeb i negocjacji, ale możliwość uzyskania środków na dogodnych warunkach w dłuższym okresie czasu i co ważne bez zbędnych formalności jest doskonałym wyjściem i fundamentem szybkiej realizacji planów inwestycyjnych. Warunkiem przystąpienia do rozpatrywania wniosku jest wnioskowana, minimalna kwota pożyczki, która w naszym Funduszu określona jest na 30 000 zł.

  Pożyczkobiorca pod zastaw domu musi spełniać pewne, minimalne kryteria. Wymagania te nie są skomplikowane, jednak warto przed rozpoczęciem procedury upewnić się, czy nieruchomość pozostająca w naszej dyspozycji spełnia te kryteria. Te podstawowe wymogi to: budynek musi posiadać drogę dojazdową i wszyscy ewentualni współwłaściciele muszą udzielić zgody na postawienie domu pod zastaw pożyczki.

  Przed przystąpieniem do składania wniosku należy tez wiedzieć, iż szacowanie wartości domu nie dotyczy tylko samego budynku, ale także działki, na której dom jest zlokalizowany oraz wszelkich praw z nią powiązanych.

   

  Co powinieneś wiedzieć o pożyczce hipotecznej pod zastaw domu?

  Jaka może być kwota pożyczki pod zastaw domu?

  Należy pamiętać, ze w przypadku pożyczki hipotecznej pod zastaw domu, podobnie jak we wszystkich produktach finansowych, w których używamy nieruchomości jako zabezpieczenia kwota udzielanych pożyczek nie jest równa wartości nieruchomości. Stanowi ona część tej wartości. W  NOVINA S.A. stanowić może ona nawet 50% wartości, co jest bardzo korzystne dla pożyczkobiorcy.

  Jaka jest procedura pożyczkowa w naszym Funduszu?

  W celu rozpoczęcia procedury pozyskania środków z pożyczki hipotecznej pod zastaw domu przedsiębiorca wypełnia formularz na stronie, który umożliwi szybką weryfikację, którą nasi specjaliści przeanalizują i wrócą z decyzją pożyczkową już w 24 h. Zawsze stawiamy na sprawne działanie, jednak podczas prowadzenia procedury nie naciskamy na terminy, działamy tak jak klientowi najwygodniej i charakteryzujemy się dużą elastycznością, niemniej z naszej strony zawsze staramy się podejmować szybkie i konkretne decyzje wspierając merytorycznie naszych klientów i zapewniając wsparcie w każdym kroku prowadzenia procedury.

  Po pozytywnej decyzji przystępujemy do konkretnych ustaleń i kompletowania wymaganej dokumentacji. W pierwszej kolejności należy przedstawić akt notarialny lub inne dokumenty poświadczające prawo do dysponowania domem. Może to być umowa kupna sprzedaży, oświadczenie spadkowe lub umowa darowizny. Konieczne będą też numery księgi w celu weryfikacji historii nieruchomości, czy nie jest ona obciążona innymi kredytami hipotecznymi. Co ważne, w NOVINA S.A. nie wymagamy weryfikacji BIK. W odróżnieniu od procedury bankowej nie wymagamy posiadania odpowiedniego profilu zdolności kredytowej.

  Warto też zadbać o dokumenty potwierdzające tożsamość osób zaangażowanych w proces realizacji, są one jak wiadomo częścią każdej procedury prawnej.

  Co warto przeanalizować przed podjęciem decyzji o pożyczce pod zastaw domu?

  Przed podjęciem decyzji o pozyskaniu środków finansowych należy dokonać analizy swoich miesięcznych obciążeń i możliwości jakimi dysponujemy to jest ustalenia jakie raty możemy spłacać, będzie to miało wpływ na wysokość samej pożyczki, ale tez na okres trwania umowy. W tym celu należy zsumować swoje comiesięczne stałe koszty utrzymania i inne obciążenia w zestawieniu z przychodami jakie generuje firma.

  Planując wysokość zapotrzebowania finansowego należy brać pod uwagę pewne koszty uzyskania pożyczki takie jak możliwe dodatkowe opłaty oraz koszty samej inwestycji. Dobrze byłoby, aby założyć też jakieś środki na dopięcie nieprzewidzianych kosztów.

  Warto również pochylić się nad możliwościami, jakie stwarza nam oferowane zabezpieczenie. Będzie to na pewno kwestią wyceny przez fachowca, niemniej poziom możliwości jesteśmy w stanie określić samodzielnie, zakładając margines niedoszacowania. W tym celu należy brać pod uwagę takie aspekty jak lokalizacja, która jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość domu. Bliskość do centrów miast, atrakcyjne otoczenie, dostępność do infrastruktury, szkół, sklepów czy transportu publicznego mogą znacznie podnosić wartość nieruchomości. Oczywiście bardzo istotne jest są też powierzchnia domu i działki oraz stan techniczny domu. Można też pokusić się o analizę materiałów z jakich dom został wykonany i jaki standard wykończenia posiada w obecnym czasie. Czy ma ogród i w jakim jest on stanie, jaki ma układ pomieszczeń czy widok z okien. Dodatkowo należy prześledzić czynniki zewnętrzne takie jak trendy rynkowe. Czy dany styl architektoniczny jest popularny, czy może istnieją nowe oczekiwania klientów? Jak jest sytuacja na lokalnym rynku nieruchomości, czyli stosunek popytu do podaży. Jaka jest okolica w jakiej jest usytuowany dom, sąsiedztwo oraz jakie są perspektywy rozwoju lokalnej przestrzeni.

  Wszelkie te dane można pozyskać albo od poprzednich właścicieli nieruchomości albo z dokumentacji budowlanej i osobistych oględzin domu. Natomiast wiadomości o czynnikach zewnętrznych łatwo pozyskać z Internetu analizując oferty i przeglądając serwisy branżowe oraz oferujące ogłoszenia sprzedaży domów w danej lokalizacji.

  Po uzyskaniu tych informacji możemy określać wysokość wnioskowanej kwoty. Oczywiście w procesie weryfikacji i negocjacji kwota ta ulega urealnieniu na podstawie konkretnych dokumentów i analiz, niemniej możemy odnieść nasze możliwości do wysokości planowanej inwestycji i stawiać założenia realności jej przeprowadzenia.

  Zalety pożyczki hipotecznej pod zastaw domu

  Mając już sprecyzowane możliwości finansowe dla pożyczkobiorcy na pewno pozytywne jest to, że proces od wystąpienia o pożyczkę do uruchomienia środków jest stosunkowo krótki. W efekcie przedsiębiorca może szybko przystąpić do realizacji inwestycji. Co istotne, nie jest zobligowany do sprecyzowania celu pożyczki, a co za tym idzie do przestrzegania harmonogramu wydatków.

  Kolejnym atutem jest brak szczegółowej analizy profilu pożyczkowego klienta. Posiadając dom pod zastaw w NOVINA S.A. przedsiębiorca nie musi się martwić historią kredytową i BIK, przy udzielaniu pożyczki bierzemy pod uwagę konkretną nieruchomość.

  W NOVINA S.A. posiadamy elastyczne podejście do klienta. Daje to szerokie możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej umowy. Co ważne sama kwota zależy od wartości zastawianego domu, ale już wysokość rat i odsetek są negocjowane w każdym przypadku na podstawie indywidualnych ustaleń.  Szeroki wachlarz daje też możliwość wyboru okresu spłaty pożyczki. W NOVINA S.A klient sam dokonuje wyboru okresu realizacji umowy pożyczkowej pod zastaw domu.

  Reasumując jeżeli posiadasz prawo do dysponowania domem i potrzebujesz gotówki na dowolny cel to oferta pożyczki hipotecznej pod zastaw domu jest właśnie dla Ciebie. W NOVINA S.A.  nie będziesz się musiał martwić się o aspekty prawne, nasi doradcy poprowadzą cię, doradzą i wyjaśnią procedury. Nie musisz też oczekiwać długotrwałej batalii z instytucją, weryfikacji i „śledztwa” w sprawie celu kredytowania – u nas wszystko jest prostsze.

  Co istotne w NOVINA S.A. rozpatrzenie samego wniosku jest bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Gwarantujemy rzetelne porady ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie w realizacji tego typu umów pożyczkowych. Nigdy nie podchodzimy do klienta szablonowo i rozpatrujemy każdy wniosek indywidualnie.

  Niezależnie od tego czy dopiero  zaczynasz przygodę z biznesem i chcesz zrealizować swój świetny pomysł, czy posiadasz już ugruntowaną firmę i potrzebujesz środków na rozwój, a posiadasz dom, który może być zabezpieczeniem u nas otrzymasz klarowne i korzystne warunki finansowania bez ukrytych kosztów.

   

  Novina S.A. - pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości

  Al. Jana Pawła II 27 , 00-867 Warszawa

  e-mail: novinasa@novinasa.pl
  tel.: 602 575 777

  Krajowy Rejestr Sądowy KRS 0000383435
  Kapitał zakładowy: 2.615.150,16 zł
  NIP 951-230-41-79, REGON 142240369

  2018-2023 © Wszystkie Prawa Zastrzezone. Projekt i wykonanie: HEDEA