Zadzwoń: 602 575 777

Pożyczka hipoteczna pod zastaw działki

Dla firm którym banki odmówiły wsparcia finansowego.

Otrzymaj darmową wycenę pożyczki


  Przeczytaj politykę prywatności

  Pożyczka hipoteczna pod zastaw działki

  Pożyczka hipoteczna pod zastaw działki to forma finansowania, w której Firma ubiegająca się o pożyczkę oferuje swoją nieruchomość (w tym przypadku działkę) jako zabezpieczenie dla pożyczkodawcy. Zasada działania pożyczki hipotecznej pod zastaw działki jest stosunkowo prosta i podobna do ogólnej zasady działania pożyczek zabezpieczonych.

  Pożyczki hipoteczne pod zastaw działki są skomplikowanym produktem finansowym, dlatego zaleca się dokładne zrozumienie wszystkich warunków i konsekwencji przed podpisaniem umowy. Nasi specjaliści prowadzą klienta przez ten proces i wyjaśnią każdy etap, aby mógł poczuć się komfortowo i pewnie w każdym etapie realizacji umowy.

  NOVINA S.A. jest wyspecjalizowanym Funduszem pożyczkowym nastawionym na długotrwałą współpracę z naszymi klientami, nasi klienci często wracają do nas co pozwala budować zaufanie i jeszcze bardziej zwiększa komfort współpracy. Nasze doświadczenie w finansowaniu działalności gospodarczych na terenie całego kraju pozwala na dopasowanie się do indywidualnych wymogów klienta niezależnie od stażu działalności firmy i innych powszechnych restrykcji procedury kredytowej. Nasze własne, wypracowane przez lata metody działań pozwalają na podjęcie odpowiednich kroków, które umożliwią klientowi realizację jego planu bez względu na zdolność kredytową czy weryfikację BIK.

   

  Zasady i cechy pożyczki hipotecznej pod zastaw działki

  Ten rodzaj kredytu ma specyficzne cechy i zasady, które warto uwzględnić:

   

  Wniosek o pożyczkę pod zastaw działki

  Wnioskowanie o pożyczkę

  Osoba zainteresowana uzyskaniem pożyczki hipotecznej pod zastaw działki składa wniosek dostępny powyżej. Wniosek ten zawiera informacje dotyczące numeru księgi wieczystej nieruchomości i jej opis, planowanego zastosowania pożyczki i inne istotne dane. We wniosku o pożyczkę hipoteczną pod zastaw działki muszą się znaleźć także informacje dotyczące kwoty, jaką klient chciałby uzyskać.

  Działka staje się zabezpieczeniem dla udzielonej pożyczki, co pozwala na uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych w porównaniu do pożyczek niezabezpieczonych.

  Ocena nieruchomości przed udzieleniem pożyczki pod zastaw działki

  Ocena nieruchomości

  Przed udzieleniem pożyczki, pożyczkodawca przeprowadza szczegółową ocenę wartości rynkowej działki. Wartość ta stanowi podstawę do określenia kwoty, jaką można uzyskać w formie pożyczki

  Określenie warunków

  Na podstawie oceny nieruchomości pożyczkodawca określa warunki pożyczki, takie jak kwota, oprocentowanie, okres spłaty i inne związane z nią warunki.

  Podpisanie umowy

  Jeśli pożyczkobiorca zgadza się na warunki, obie strony (pożyczkodawca i pożyczkobiorca) podpisują umowę pożyczkową w kancelarii notarialnej. W umowie zawarte są wszystkie kluczowe informacje dotyczące pożyczki, w tym zastawu działki.

  Przekazanie środków

  Po podpisaniu umowy środki są przekazywane pożyczkobiorcy. Mogą być one przekazane jednorazowo lub w transzach, w zależności od ustaleń umownych.

  Regularna spłata pożyczki pod zastaw działki

  Pożyczkobiorca zobowiązuje się do regularnej spłaty rat pożyczki zgodnie z warunkami umowy.

  Najważniejszą cechą i istotą pożyczek pod zastaw działki jest fakt, że pożyczkodawca wymaga nieruchomości jako zabezpieczenia. Działka staje się formą gwarancji dla udzielonej pożyczki, co pozwala na uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych w porównaniu do pożyczek niezabezpieczonych.

  Zalety pożyczek hipotecznych pod zastaw działki

  Jak już pisaliśmy w powyższym tekście procedura pożyczki pod zastaw działki nie jest prosta i składa się z wielu kroków, niemniej nie jest to zawiła procedura. Staramy się, aby klient na każdym etapie miał jasny przegląd sytuacji i wszelkich podejmowanych kroków. W razie jakichkolwiek wątpliwości i niejasności pozostajemy  w ciągłym kontakcie i służymy wsparciem i pomocą.

  Warto też podkreślić zalety tego produktu finansowego:

  Niższe oprocentowanie

  Pożyczki hipoteczne pod zastaw działki często oferują niższe stopy oprocentowania w porównaniu do pożyczek niezabezpieczonych. To wynika z faktu, że nieruchomość stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla pożyczkodawcy.

  Większa dostępność finansowania

  Osoby, które posiadają nieruchomość, nawet jeśli ich historia kredytowa nie jest idealna, mogą mieć łatwiejszy dostęp do finansowania, ponieważ zabezpieczenie w postaci działki zazwyczaj redukuje ryzyko dla pożyczkodawcy.

  Dłuższy okres spłaty

  Pożyczki hipoteczne pod zastaw działki mogą być oferowane z dłuższym okresem spłaty, co może skutkować niższymi miesięcznymi ratami, co jest korzystne dla pożyczkobiorcy.

  Wykorzystanie wartości nieruchomości

  Zaciągając pożyczkę pod zastaw działki, pożyczkobiorca może wykorzystać wartość swojej nieruchomości do uzyskania dodatkowych środków finansowych, na przykład na inwestycje, remonty czy spłatę innych zadłużeń.

  Działka pozostaje w posiadaniu pożyczkobiorcy

  Działka pozostaje w posiadaniu pożyczkobiorcy Zawsze pożyczkobiorca zachowuje prawo własności do działki podczas trwania umowy pożyczki. To oznacza, że może kontynuować korzystanie z nieruchomości, na przykład prowadząc działalność gospodarczą czy mieszkać na niej.

  Możliwość uzyskania większych kwot

  Dzięki zabezpieczeniu nieruchomością, pożyczkobiorca może uzyskać większą kwotę pożyczki w porównaniu do pożyczek niezabezpieczonych.

  Zastosowanie na różne cele

  Środki z pożyczki hipotecznej pod zastaw działki mogą być przeznaczone na różnorodne cele, takie jak inwestycje, zakup innego majątku, spłata innych zobowiązań czy rozwinięcie działalności gospodarczej.

  NOVINA S.A. posiada ugruntowaną pozycję na rynku popartą długim doświadczeniem co sprawia, że jest  cennym partnerem dla osób planujących zaciągnięcie pożyczki hipotecznej pod zastaw działki, pomagając w podjęciu świadomej decyzji finansowej i minimalizując ryzyko związane z takim zobowiązaniem. Ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalistów o odpowiednich uprawnieniach i doświadczeniu w zakresie korzystania z produktów finansowych.

  Obecna sytuacja gospodarcza sprzyja klientom decydującym się na taki krok z uwagi na kilka istotnych czynników takich jak ogólna sytuacja na rynku nieruchomości wpływa bezpośrednio na dostępność pożyczek hipotecznych pod zastaw działki. Wartość nieruchomości rośnie, instytucje finansowe są być bardziej skłonne oferować tego rodzaju finansowanie. Ceny nieruchomości rosną, co sprawia, że pożyczki pod zastaw działki mogą stawać się bardziej atrakcyjne, ponieważ pożyczkodawcy mogą oferować wyższe kwoty pożyczki. Nie bez znaczenia jest tez konkurencja między instytucjami finansowymi, która może wpływać na warunki pożyczek pod zastaw działki. W NOVINA S.A. na bieżąco analizujemy wszelkie czynniki zewnętrzne i na bieżąco uwzględniamy je w naszej ofercie starając się ciągle dostosowywać nasze produkty oraz warunki oferowane klientom, aby osoby planujące skorzystać z pożyczki pod zastaw działki dostawały najlepsze możliwe warunki finansowe w stabilnej i jasnej formie, która zadowoli obie strony umowy.

  Naszym celem jest umożliwienie rozwoju finansowego naszym klientom, których rozwój przełoży się na wspólną, owocną i długoterminową współpracę.

  Novina S.A. - pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości

  Al. Jana Pawła II 27 , 00-867 Warszawa

  e-mail: novinasa@novinasa.pl
  tel.: 602 575 777

  Krajowy Rejestr Sądowy KRS 0000383435
  Kapitał zakładowy: 2.615.150,16 zł
  NIP 951-230-41-79, REGON 142240369

  2018-2023 © Wszystkie Prawa Zastrzezone. Projekt i wykonanie: HEDEA