Zadzwoń: 602 575 777

Pożyczka hipoteczna pod zastaw lokalu

Dla firm którym banki odmówiły wsparcia finansowego.

Otrzymaj darmową wycenę pożyczki


  Przeczytaj politykę prywatności

  Pożyczki hipoteczne pod zastaw lokalu

  Pożyczka hipoteczna pod zastaw lokalu to forma finansowania, w której nieruchomość, czyli lokal, jest używana jako zabezpieczenie dla udzielonej pożyczki. W przypadku nieruchomości komercyjnych, takich jak lokale handlowe, biurowe czy magazynowe, pożyczka pod zastaw lokalu może być dostępna dla przedsiębiorców,  właścicieli nieruchomości.

  Rozwój biznesu zawsze jest kapitałochłonny, związane jest to z koniecznością finansowania przeróżnych inwestycji. Wielkość inwestycji i ich wachlarz jest oczywiście bardzo zróżnicowana dlatego w NOVINA S.A. wychodzimy naprzeciw wszelkim potrzebom oferując stabilne wsparcie dla naszych klientów.

  Oferujemy klientom spersonalizowaną ofertę pożyczek hipotecznych pod zastaw lokali w sposób sprawny i bez wyśrubowanych przez instytucje bankowe konkretnych i nieugiętych wymagań, takich jak dla przykładu – wymagany dobry profil BIK. Pozostajemy świetną alternatywą dla wszystkich, którzy chcą pozyskać środki finansowe w sposób pewny, gwarantujący jasność procedur i szybkość działań.

   

  Czym się wyróżniamy?

  Oprocentowanie

  Niskie oprocentowanie

  Pożyczka

  Szybka decyzja pożyczkowa

  Współpraca

  Współpraca z kancelariami notarialnymi

  Umowa

  Wsparcie klienta pod względem merytorycznym

  Puzzle

  Indywidualne podejście do klienta

  Jak się przygotować do wzięcia pożyczki hipotecznej pod zastaw lokalu?

  Przede wszystkim należy sprecyzować swoje oczekiwania finansowe i możliwości ich zabezpieczenia, to kluczowy czynnik przy rozpoczęciu procedury zawarcia umowy. W NOVINA S.A. jesteśmy elastyczni pod względem wyboru zabezpieczenia hipotecznego, jednak należy pamiętać, że ostateczne określenie wartości nieruchomości jest zadaniem specjalistów. Niemniej możemy sami oszacować poziom możliwości jakie oferujemy.

  Ocena wartości lokalu do pożyczki hipotecznej pod zastaw

  Przystępując do transakcji pożyczki pod zastaw lokalu najważniejszym i definiującym sens i opłacalność podjętych kroków są perspektywy finansowe jakie stwarza wartość posiadanej nieruchomości. Oceniając, czy też szacując wartość lokalu należy brać pod uwagę różne aspekty:

  Lokalizacja lokalu pod zastaw

  Położenie nieruchomości ma istotny wpływ na jej wartość. Lokale w atrakcyjnych lokalizacjach, blisko centrów miast czy obszarów biznesowych, zazwyczaj są wyceniane wyżej. Nie mniej na ocenę przy kalkulacji ma tez wpływ przeznaczenie lokalu, które warunkuje plusy i minusy danej lokalizacji. Lokalizacja lokalu musi być zgodna z lokalnymi przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego (tzw. zoning). Określone strefy mogą być przypisane do konkretnych celów, takich jak mieszkalne, komercyjne, przemysłowe, co wpływa na wartość nieruchomości. Istotne tez są perspektywy rozwoju danego obszaru mogą wpływać na wartość lokalu. Jeśli obszar jest planowany do rozwoju, może to zwiększyć jego atrakcyjność inwestycyjną. Wzrost wartości nieruchomości w przyszłości może zależeć od perspektyw inwestycyjnych w danej lokalizacji.

  Prześledzenie historii rynku nieruchomości w danej lokalizacji może dostarczyć informacji na temat ewentualnych wzrostów lub spadków cen nieruchomości. Jest to ściśle powiązane z poziomem popytu i podaży na lokalnym rynku nieruchomości.

  Infrastruktura

  Dostępność do infrastruktury, takiej jak komunikacja publiczna, szkoły, placówki zdrowotne, sklepy i restauracje, może wpływać na atrakcyjność lokalizacji. Należy ocenić możliwości miejsc parkingowych w okolicy i dostęp do pieszych ciągów komunikacyjnych oraz innych udogodnień sprzyjających rozwojowi danego lokalu.

  Powierzchnia i układ pomieszczeń

  Z przyczyn oczywistych sama powierzchnia lokalu jest głównym wyznacznikiem wartości nieruchomości. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na wycenę jest układ i funkcjonalność pomieszczeń. Mniejszy lokal o odpowiednim układzie pomieszczeń i funkcjonalności może być bardziej wartościowy niż nieco większy, mniej funkcjonalny o podobnym przeznaczeniu. Przemyślana aranżacja przestrzeni może również wpływać na atrakcyjność lokalu.

  Standard wykończenia lokalu

  Stan techniczny i estetyczny nieruchomości jest kluczowym czynnikiem. Lokale o wysokim standardzie wykończenia i nowoczesnym sprzęcie mogą być wyceniane wyżej.

  Funkcja nieruchomości

  Funkcja nieruchomości ma wpływ na jej wartość. Lokale komercyjne zdarza się, że są dedykowane do pewnych typów działalności co może być oceniane również przez pryzmat potencjału generowania przychodów.

  Inne czynniki

  Historia transakcji danego lokalu, ryzyko zmian perspektyw gospodarczych czy prawnych, trendy rynkowe itp.

  Znając te najważniejsze czynniki możemy już założyć pewien przedział wartościowy dla lokalu i przystąpić do realizacji zamiarów pożyczkowych.

  W kolejnym kroku należy wypełnić formularz na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Państwem w celu uruchomienia procedury.

  Po określeniu zdolności kredytowej przystępujemy do negocjacji oprocentowania i innych kluczowych warunków realizacji umowy. W NOVINA S.A. zawsze staramy się wybierać możliwie korzystną drogę realizacji umowy dla klienta.

  Następnym nieodzownym krokiem jest skompletowanie odpowiedniej dokumentacji: aktu notarialnego lub umowy kupna-sprzedaży tj. dokumentu potwierdzającego własność danego lokalu, dokumentów potwierdzających tożsamość lub innych wymaganych dokumentów, które mogą być potrzebne. O wszystkich koniecznych krokach poinformuje Państwa nasz sepcjalista.

  Po zaakceptowaniu warunków pożyczki i pozytywnej weryfikacji dokumentów strony podpisują umowę pożyczkową. W umowie zawarte są wszystkie kluczowe warunki, takie jak kwota pożyczki, oprocentowanie, okres spłaty, opłaty, prawa i obowiązki obu stron. Po podpisaniu umowy, mogą być konieczne pewne formalności prawne, takie jak wpis zastawu w odpowiednim rejestrze czy uzyskanie zgody innych zainteresowanych stron. O tym zdecydują nasi specjaliści, którzy prowadzą klienta udzielając wskazówek i wytycznych. W NOVINA S.A. dokładamy wszelkich starań, aby klient czuł wsparcie w realizacji tak ważnej dla niego transakcji i czuł się możliwie komfortowo na każdym etapie jej realizacji.  Co ważne działamy sprawnie i udzielamy decyzję pożyczkową w ciągu 24 h, co jest komfortowe dla klienta i pozwala mu na szybkie, dalsze decyzje i swobodę działania, czy też umożliwia podjęcie dalszych kroków w zależności od celów pożyczki czy planów finansowych klienta.

  Po wypełnieniu procedur od strony formalno-prawnej oraz technicznej następuje uruchomienie środków.

  Po otrzymaniu pożyczki hipotecznej pod zastaw lokalu, istnieje zazwyczaj pewien zakres swobody dotyczący tego, w jaki sposób wydajesz pozyskane środki.

  Pożyczka hipoteczna dla firm pod zastaw lokalu

  Korzyści pożyczki hipotecznej pod zastaw lokalu

  Korzyści związane z tego rodzaju finansowaniem są wymierne dla klienta:

  • Najistotniejszym jest oczywiście to, że oferują niższe stopy oprocentowania w porównaniu do innych rodzajów pożyczek, takich jak pożyczki konsumpcyjne czy kredyty gotówkowe.

  • Dzięki zabezpieczeniu nieruchomością, pożyczkobiorcy mogą uzyskać dostęp do większych kwot pożyczki niż w przypadku innych form kredytowania.

  • W przypadku pożyczek hipotecznych pod zastaw lokalu, zazwyczaj dostępne są długie okresy spłaty, co może pomóc w rozłożeniu spłaty na dogodne raty.

  • Pozyskane środki mogą być wykorzystane do różnych celów, takich jak inwestycje, rozwój biznesu, remont nieruchomości czy konsolidacja zadłużenia.

  Reasumując pożyczki hipoteczne pod zastaw lokalu mogą być atrakcyjną opcją dla osób i firm potrzebujących finansowania, ale wymagają starannej analizy i zrozumienia warunków umowy.

  NOVINA S.A. działa na rynku od wielu lat. Dysponujemy dużym doświadczeniem i zdobytym zaufaniem na terenie całego kraju. Nasza oferta produktów finansowych dedykowana pod zastaw hipoteczny jest bardzo rozbudowana i charakteryzuje się dużą elastycznością. Staramy się zawsze dopasować do potrzeb naszych klientów i pomóc zrealizować  często ambitne cele zarówno doświadczonym jak i początkującym biznesmenom.

  Nie stosujemy ukrytych opłat, nasze procedury są przejrzyste a wsparcie klienta niespotykane na naszym rynku – to wszystko wyróżnia nas na rynku finansowym tworząc nowy poziom pozabankowego wsparcia.

  Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

   

  Novina S.A. - pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości

  Al. Jana Pawła II 27 , 00-867 Warszawa

  e-mail: novinasa@novinasa.pl
  tel.: 602 575 777

  Krajowy Rejestr Sądowy KRS 0000383435
  Kapitał zakładowy: 2.615.150,16 zł
  NIP 951-230-41-79, REGON 142240369

  2018-2023 © Wszystkie Prawa Zastrzezone. Projekt i wykonanie: HEDEA